Materiály

Úvod Materiály

Biele alebo krémové dvierka? A aká pracovná doska? S týmito otázkami Vám vie pomôcť bezplatný program od spoločnosti EGGER - VDS alebo Pfleiderer. Tu si ľahko viete navoliť farby a váš nový nábytok doviesť do dokonalosti.

 

https://www.vds-egger.com/?country=SK&language=cs


https://pfleiderer.esignserver3.com/gallery.do;jsessionid=244A07594DBEE947A80274333ECC7DB4


PREDNÉ PLOCHY, KUCHYNSKÉ DVIERKA, KORPUSY

Nechajte sa inšpirovať širokou paletou dvierok, fólii a korpusov. Vyberte si dvierka podľa Vašej chuti. Široká ponuka tvarov a fólií umožňuje rôznorodé použitie a tak prispieva k zútulneniu a oživeniu kuchynskej linky.

Typy kuchynských dvierok:

LDTD dvierka – (dvierka z laminovanej drevotrieskovej dosky) ponúkajú dobrý pomer úžitkovej hodnoty a obstarávacej ceny. Ich výhodou je vysoká tvrdosť, odolnosť proti opotrebeniu, nárazu, či chemickým faktorom. Dvierka sú vyrobené z DTD hrúbky 18mm s 1mm ABS hranami. LDTD dvierka sa dodávajú iba v hladkom prevedení, pri drevodekoroch má povrch jemnú štruktúru dreva.

Fóliované dvierka – Nosným materiálom pre fóliované dvierka sú MDF dosky, ktoré sú najskôr vyfrézované podľa požiadaviek odberateľa, potom sú po oboch plochách vo vakuovom lise opatrené za pomoci podtlaku a teploty fóliou.

Akrylové dvierka – akrylátové dvierka vyrobené na báze MDF dosky, na ktorej z jednej strany je nalisovaná vrstva akrylu. Buď vo vysokom lesku alebo v matnom prevedení, pričom z druhej strany je nalisovaná protiťahová fólia v bielej farbe. Hrany hotových dvierok sú olepené hranou RAUKANTEX laser edge od firmy REHAU prilepenej pomocou inovatívnej metódy hranovania laserom, kde spoj medzi doskou a hranou je prakticky neviditeľný.

Striekané dvierka – Elegantné farebné striekané dvierka vo vysokom lesku sú vyrobené z MDF o hrúbke 18 mm. Sú tmelené, striekané niekoľkými vrstvami a na záver preleštené do vysokého lesku. Dvierka sa vyrábajú v hladkom prevedení v 60 farebných odtieňoch, vďaka čomu môžete mať krásnu kuchyňu vo farbe podľa tých najodvážnejších požiadaviek.

DVIERKA SA VYRÁBAJÚ V 4 VÝFREZOCH

A33/R3

obvod dvierok R3 –
výfrez

UCH/R3

obvod dvierok R3 +
jedna strana zafrézovaná úchytka – výfrez

• Minimálny rozmer dvierok: 115 x 115 mm
• Maximálny rozmer dvierok: 2200 x 600 mm
• Dvierka UCH/R3 sa vyrábajú od výšky: 120 mm

 

KUCHYNSKÉ PRACOVNÉ DOSKY

Pracovné dosky predstavujú najpoužívanejší povrch v kuchyni a preto je potrebné venovať veľkú pozornosť výberu materiálu z akého bude doska vyrobená a tým aj na jej dlhodobú kvalitu. Naše kuchynské pracovné dosky sú dostupné v rozličných štýloch, materiáloch a vydržia mnoho rokov.

KUCHYNSKÉ PRACOVNÉ DOSKY Z UMELÉHO/PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Klientom taktiež ponúkame pracovné dosky z umelého kameňa. Je zložený až zo 93% prírodného suroviny, čo mu zabezpečuje mimoriadnu pevnosť, odolnosť ale na druhej strane je doska z umelého kameňa ľahko prispôsobiteľná svojimi rozmermi požiadavkám kuchyne. Jej odolnosť Vám zabezpečí dlhú životnosť a farebnú stálosť. V prípade kamennej kuchynskej dosky je možné zapustenie drezu a varnej dosky do roviny s pracovnou doskou.